Zmarszczki są efektem upływającego czasu. Powstają one także na skutek działania wielu czynników występujących w naszym życiu. Zmarszczka to wgłębienie powstałe w skórze z powodu zmian zachodzących w jej strukturze – zmniejszająca się ilość włókien kolagenowych, elastyny i kwasu hialuronowego. Zmarszczki dzielimy na dynamiczne, czyli mimiczne oraz statyczne, które pogłębiają się z czasem i są widoczne na twarzy. 

Ze względu na przyczynę powstawania zmarszczek dzielimy je na 4 grupy:

  1. zmarszczki mimiczne powstające podczas ruchów mięśni, są związane z mimiką twarzy
  2. zmarszczki posłoneczne powstające na skutek szkodliwego działania promieni słonecznych
  3. zmarszczki senne wynikające z ułożenia skóry podczas nocnego odpoczynku
  4. zmarszczki grawitacyjne, które są spowodowane naturalnym procesem starzenia się naszej skóry

Metody usuwania zmarszczek

Toksyna botulinowa

Zabieg polega na podawaniu we wstrzyknięciach toksyny botulinowej w celu wygładzenia zmarszczek. Toksyna botulinowa  jest bardzo silnie działającą naturalną toksyną powodującą zahamowanie uwalniania acetylocholiny – neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za przekazywanie impulsów między nerwami a mięśniami. Toksyna botulinowa działa poprzez blokowanie połączeń między zakończeniami nerwów, a unerwianymi przez nie mięśniami, czyli blokuje tzw. synapsy nerwowo – mięśniowe. Toksyna wiąże się z błoną presynaptyczną płytki motorycznej i blokuje wydzielanie acetylocholiny, co powoduje, że mięśnie rozluźniają się i zmarszczki na jakiś czas rozprostowują się.

Więcej informacjiCennik

Kwas hialuronowy

ystępuje w skórze w sposób naturalny – jest podstawowym składnikiem skóry, który utrzymuje jej właściwy poziom nawilżenia i jędrności. Niestety wraz z wiekiem jego ilość stopniowo się zmniejsza, wskutek czego skóra wysusza się, wiotczeje, pojawiają się zmarszczki, a policzki i usta tracą swoją objętość. Preparaty zawierające kwas hialuronowy wstrzyknięte do skóry właściwej przez lekarza skutecznie uzupełniają jego niedobór, nawilżają skórę, wypełniają zmarszczki, nadają objętość, modelują usta, poprawiają kontur twarzy,  pobudzają naturalne procesy regeneracyjne skóry, dzięki czemu nawet po wchłonięciu preparatu skóra wygląda lepiej niż przed zabiegiem.

Więcej informacjiCennik

Ferulac Peel

Najnowszej generacji peeling odmładzający. Kwas ferulowy posiada silne właściwości antyoksydacyjne, niweluje wolne rodniki i szkody przez nie powodowane. Gwarantujemy świetne efekty w usuwaniu zmarszczek na twarzy.

Więcej informacjiCennik

Venus Freeze

Medycyna Estetyczna nowej generacji dla twarzy i ciała! Nowa koncepcja odmładzania i poprawy wyglądu skóry dzięki połączeniu impulsów magnetycznych i wielobiegunowych fal radiowych. Zabieg polecany jest osobom, u których problem występuje w okolicy TWARZY: zmarszczki na czole i w okolicy oczu, opadające powieki, obniżona linia brwi, opadające policzki, opadający owal twarzy, zwiotczenie podbródka, zanik linii żuchwy, opadające kąciki ust.

Więcej informacjiCennik

3 Max

3 MAX łączy kawitację, falę radiową RF oraz masaż ssący w podciśnieniu, co sprawia że urządzenie to jest niezwykle skuteczne, w leczeniu obszarów szczególnie problemowych takich jak uda, brzuch, pośladki, ramiona, twarz.

Komórka tłuszczowa jest całkowicie i bezpowrotnie zniszczona. Rezultaty takiego zabiegu są takie jak po liposukcji i jednakowo trwałe. Efekty są widoczne po każdej sesji, ponieważ 3-MAX to połączenie kawitacji ultradźwiękowej z multipolarną falą radiową w jednym zabiegu co sprzyja szybkiej redukcji tkanki tłuszczowej. Nie trzeba też czekać 2-4 tygodni po serii, aby zobaczyć efekty jak to się dzieje w przypadku laserów. 3-MAX wykorzystując nowoczesne technologie niszczy komórki tłuszczowe od razu, a rezultaty zabiegu widoczne są natychmiast.

Więcej informacjiCennik

DermaFrac

Dermafrac to innowacyjny zabieg mezoterapii mikroigłowej twarzy, szyi i dekoltu, oparty na pierwszym na świecie systemie wykorzystującym technikę mikronakłuć skóry z jednoczesną infuzją aktywnego serum.Skuteczność zabiegu Dermafrac jest porownywalna do lasera frakcyjnego bez specjalnego znieczulenia i po niższych kosztach. Zabieg polega na mikronakłuwaniu z dostarczeniem do skóry właściwej substancji aktywnych, które znajdują się w serum o działaniu przeciwstarzeniowym, rozjaśniającym skórę oraz nawilżającym. Zagęszczenie naskórka, efekt odmłodzenia, regeneracji i rewitalizacji widoczny jest już po pierwszym zabiegu.

Więcej informacjiCennik

Karboksyterapia CO2

Działanie karboksyterapii, czyli infuzja podgrzanego CO2 powoduje zwiększenie przepływu krwi, tlenu i składników odżywczych do leczonego obszaru. Pobudzone zostają naturalne czynniki wzrostu, czynnik wzrostu śródbłonka naczyniowego.

W konsekwencji tych procesów poprawie ulega mikrokrążenie i następuje odnowa komórek. Reakcją skóry na iniekcje dwutlenku węgla jest kontrolowany stan zapalny, dzięki któremu następuje stymulacja produkcji elastyny i kolagenu. Do kilku miesięcu po zabiegu trwa remodeling skóry, któremu towarzyszy skurcz włokien kolagenowych, co skutkuje zwiększoną sprężystością skóry.

Więcej informacji

Osocze bogatopłytkowe - Regeneris

Zabieg z wykorzystaniem OSOCZA BOGATOPLYTKOWEGO w potocznej mowie nazywany WAMPIRZYM LIFTINGIEM.

Więcej informacji Cennik