df7

DermaFrac™ jest to pierwszy na świecie system wykorzystujący technikę łączoną mikronakłuć skóry z automatyczną infuzją aktywnego serum dzięki zastosowaniu podciśnienia. Producentem systemu jest Genesis Biosystems (z Lewisville w stanie Teksas), wiodąca firma w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań w regeneracji skóry.

Zabieg wykonywany jest głowicą wykorzystującą podciśnienie, która jest precyzyjnie prowadzona po skórze i zawiera wymienialny pojemnik z aktywnym roztworem substancji aktywnych. Precyzyjny i dający pełną kontrolę uchwyt urządzenia DermaFrac™ pociąga skórę w podciśnieniu, jednocześnie wbijając w nią setki mikroigieł, które bezboleśnie przechodzą przez naskórek do górnych warstw skóry właściwej (do warstwy brodawkowatej). Mikrokanaliki systemu DermaFrac™ tworzą ścieżki, przez które można dostarczyć roztwór aktywnych substancji do tych obszarów skóry, które są najbardziej podatne na procesy odmładzania. Głębokość, na którą przenikają do skóry mikroigły uchwytu DermaFrac™, została starannie wybrana tak, aby kanaliki powstawały tuż pod granicą skórno-naskórkową oraz tuż nad naczyniami włosowatymi i zakończeniami nerwowymi. Dzięki temu zabieg jest bezkrwawy i bezbolesny.

Końcówki uchwytu do wykonywania mikronakłuć oraz strzykawki z płynami infuzyjnymi są jednorazowe (1 końcówka – 1 pacjent), co zabezpiecza przed niebezpieczeństwem przenoszenia zakażeń wirusowych lub bakteryjnych.