Laser Diodowy działając poprzez emisję intensywnego, pulsującego światła, umożliwia trwałe i całkowite usunięcie zbędnego owłosienia dużo skuteczniej niż powszechnie stosowane metody nakładania wosku, kremu depilacyjnego, pasty cukrowej, używania depilatora czy maszynki do golenia.

Włos jest eksponowany na puls światła zaledwie na czas ułamka sekundy, w którym jego energia jest absorbowana przez pigment. Podgrzewając się do ok. 75°C, pigment transmituje ciepło do cebulki włosa i spala go, przez co uniemożliwia jego odrost. W ciągu ułamka sekundy tuziny mieszków włosowych mogą być jednocześnie poddane działaniu. Wykorzystywane przez nas urządzenie do depilacji laserowej posiada komfortowy system chłodzenia, który minimalizuje uczucie gorąca podczas zabiegu i delikatnie znieczula skórę.

 

Stąd depilacja naszym laserem diodowym jest bardzo szybką i efektywną metodą całkowitej eliminacji owłosienia dla prawie wszystkich rodzajów cery. Z uwagi na różną fazę wzrostu poddawanych zabiegowi włosów niewykonalne jest usunięcie wszystkich podczas jednej sesji zabiegowej. Zadowalający rezultat można uzyskać już po około 6 zabiegach.