venus1

Venus Freeze to urządzenie wykorzystujące chronioną patentem technologię (MP)², będącą połączeniem działania impulsów magnetycznych i wielobiegunowych, multipolarnych fal radiowych.

Venus Freeze z technologią (MP)² jest pierwszym na świecie urządzeniem nowej generacji z amerykańskim certyfikatem FDA, przeznaczonym do przeprowadzania zabiegów medycyny estetycznej nowej generacji dla twarzy i ciała.

Technologia (MP)² pozwala na bezpieczne, a jednocześnie bardzo skuteczne wykorzystanie fal radiowych do szerokiej gamy zabiegów:

  • liftingu i wygładzania skóry,
  • redukcji trądziku młodzieńczego,
  • redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu
  • oraz szeregu zabiegów terapeutycznych wywołanych działaniem termicznym.
venus2

Technologia multipolarna pozwala na uzyskanie różnej głębokości penetracji fal RF i ich równoczesne działanie na powierzchni i w głębi skóry. Zaletą tej nowoczesnej technologii w porównaniu do innych jest to, że przepływ prądu jest ograniczony jedynie do obszaru gdzie przeprowadzamy zabieg. Nie wpływa to na całe ciało jak w metodzie monopolarnej i nie grozi komplikacjami które mogą wystąpić w technologiach mono i bipolarnej. Atutem jest lepsze niż dotychczas sterowanie głębokością pracy fal w skórze oraz to, że działanie termiczne prądu RF występuje jednocześnie na powierzchni (epidermis), w obszarze skóry właściwej (dermis) i tkanki podskórnej (hipodermis) na różnych głębokościach. Wiązka fal jest skumulowana, dzięki czemu wyniki terapii są widoczne już po pierwszym zabiegu. Ścisłe określenie dawki energii fali RF oraz nowatorski układ wielu elektrod pozwala na bardzo dużą skuteczność zabiegu przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa.

Absolutna nowością jest dodanie impulsowego pola magnetycznego działającego jednocześnie z falami RF. Jak pokazują wieloletnie badania pole takie wywołuje angiogenezę, czyli formowanie się nowych włoskowatych naczyń krwionośnych oraz tworzenie nowych fibroblastów poprzez nietermiczny proces stymulacji biologicznej. Dzięki temu procesowi poprawia się mikro-krążenie w skórze oraz wzmacnia proces produkcji kolagenu wywołany działaniem termicznym fali RF. Kombinacja tych dwóch mechanizmów i ich zastosowanie do terapii schorzeń i poprawy stanu skóry została zastosowana po raz pierwszy w tym urządzeniu.